Микола Остапович Шерник
Літературно-мистецька Вижниччина
Шерник Микола Остапович - народився і виріс в краю України, що чарівно зветься – Буковина, 8 травня 1951 року, в селі İспас Вижницького району Чернівецької області, в краю струнких смерічок та нестримного Черемошу, наповнений музикою цимбал, сопілки і трембіти. Там, ще зовсім в юні роки, писав свої перші письменницькі твори, читав їх своїм однокласникам, друзям та інколи друкувався в районній місцевій газеті.
Слово за словом, рядок до рядка – створювались поетичні твори, яких Микола Шерник, друкуючи в різних газетах міст, району, області, читаючи у широкому колі товаришів та на творчих зібраннях, відточував кожне слово. Поступово текло юне, творче життя до великого і дорослого русла, котре покликало у далину від рідного порогу хати.
Далі, служба в лавах Радянської Армії, робота, навчання в інституті міста Київ, що більше ще скріпило його поетичну творчість і надихнуло до написання прозових творів, на які чималий вплив мав Подільський яскравий край, в якому, за волею долі, опинився у 1976 році, працюючи викладачем в Тульчинському культурно-освітньому училищі.
На Тульчинщині одружився на подолянці, став батьком двох дітей: сина – Сергія та доньки – Оксани. Після п’яти років Тульчинського життєвого розмаю, знову простелилась дорога, і як кажуть мудрі люди: найкращий шлях – це шлях вперед! А по переду був Ладижин – місто, в якому своєрідно кипіло подільське життя із піснями, працею, схоже на пуп’янок нового диво цвіту.
Для Миколи Шерника, Ладижин став не тільки трудовою гаванню, але і поетичною. Незважаючи на широкий діапазон громадської, трудової діяльності, а це робота в галузі культури, потім в органах місцевого самоврядування – його вже знали, як талановиту творчу особистість, і міста, і району, і області.
Потім, у квітні місяці 1996 року, Микола Остапович стає одним із перших організаторів групи, по створенню районного літературно-мистецького об’єднання "Джерело", яке творчо існує до теперішнього часу, (місто Тростянець Вінницької області).
У 2003 році, зібравши кращі твори, Микола Шерник, видає власну поетичну збірку "Словоспів", куди переважно, увійшли вірші пісенного характеру та з повсякденною життєвою тематикою.
Значне місце у творчості Миколи Остаповича, також займає тема рідного краю, рідної України. Читаючи ці вірші – відчуваєш справжнього патріота своєї країни.
Свою творчу діяльність, Микола Шерник, пов’язує з різними культурно – громадськими заходами, зустрічами з школярами, студентами не лише міста Ладижин, але й по всій Вінницькій області.
Його збірки, що вийшли з друку: "Словоспів", "İз хвиль життя", "Любові чистої цвітінь", "Мамині райдуги", "Світ налитого сонця", Глибіні серця" - твори, що надруковані в різних літературних Альманахах, читаються скрізь, особливо оповідання "Дарована смерть", якого читати спокійно просто неможливо – це твір емоційно насичений біллю і стражданням, теплотою і любов’ю, він — як людське серце, що віддзеркалює ціну людського життя...
На сьогоднішньому часі буремних подій, його поезія, в більшості спрямовується боротьбі України з росіянським загарбником, воїнам ЗСУ, волонтерській діяльності.
Шерник Микола Остапович, тримає постійні зв’язки з іншими мистецькими об’єднаннями, професійними митцями і готує до друку свої нові поетичні добірки.