Курик Дмитро Миколайович
Літературно-мистецька Вижниччина
Дмитро Курик майстер художнього різьблення, педагог, заслужений майстер народної творчості України, заступник голови Буковинського осередку НСМНМУ (1993), лауреат обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини у номінації «Науково-дослідницька діяльність та популяризація народного мистецтва Буковини» (2018).
Народився 25 жовтня 1952 року в місті Вашківці. Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва та Одеський педагогічний університет імені Костянтина Ушинського.
Трудовий шлях Дмитро Миколайович розпочав вчителем Коритненської середньої школи, далі упродовж 1979–83 років працював художником у виробничих майстернях Чернівецького художнього комбінату, а відтак – заступником директора виробничого навчання у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка. Нині асистент кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
У житті Дмитро поєднує служіння мистецтву з педагогічною діяльністю. Працюючи з деревом, майстер тонко відчуває особливу його енергетику. Кожен його мистецький виріб зроблений із неабияким смаком. Основні художні ознаки творів різьбяра - цілісність сприйняття, стрункість композиції, пластичність форм. Але найперше характерна традиційність, оскільки вони відтворюють народні традиції різьблення, які передаються з покоління в покоління. Художні вироби Дмитра Миколайовича оздоблені самобутнім і неповторним різьбленням, яке нагадує мереживо вишивки. А ще вони вражають поєднанням складних архітектурних форм з орнаментальним декором.
Дмитро Курик – учасник обласних, регіональних, республіканських та міжнародних виставок. Його роботи знаходяться у багатьох колекціях декоративно-прикладного мистецтва. Він член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премії ім. Г. Гараса, Заслужений майстер народної творчості України з 2010 року. Учасник міжнародних фестивалів, одержав першу премію з художнього різьбярства.
У 2008 році була відкрита персональна виставка у м. Києві у Національній Спілці майстрів народного мистецтва. В 2010 році до Дня незалежності було відкриття персональної виставки у Чернівецькому краєзнавчому музеї. До 60-ти річчя була відкрита персональна виставка під назвою «Звіт 40-ка річної праці у галузі декоративно-прикладного мистецтва, а саме художнє різьблення».
В даний час проживає в селі Виженка.